Статут ФФПО
Зареєстровано: Управлінням юстиції у Полтавській області Свідоцтво № 101 від 19 січня 1998 р. |
Прийнято: Конгресом Обласної спортивної громадської организації «Федерація футболу Полтавської області» від 18 лютого 1995 р. Протокол № 3 |
Погоджено: із змінами та доповненнями у новій редакції Полтавським обласним управлінням юстиції 27 червня 2001 р. |
Прийнято: із змінами та доповненнями у новій редакції Конгресом Обласної спортивної громадської організації «Федерація футболу Полтавської області» 26 грудня 2000 р. |
Зареєстровано: із змінами Головним управлінням юстиції у Полтавській області 10 травня 2007 р. |
Прийнято: із змінами Конгресом Обласної спортивної громадської організації «Федерація футболу Полтавської області» 15 лютого 2007 року Протокол № 1 |
Зареєстровано: із змінами Головним управлінням юстиції у Полтавській області 19 лютого 2009 р. Наказ № 81/5 |
Прийнято: із змінами Конгресом Обласної спортивної громадської організації «Федерація футболу Полтавської області»
24 грудня 2008 року Протокол № 1 |
Зареєстровано : із змінами Головним управлінням юстиції у Полтавській області 12 липня 2011 року Наказ № 139/6 Начальник відділу _________ О.В.Когук |
Прийнято: із змінами Конгресом Обласної спортивної громадської організації «Федерація футболу Полтавської області» 09 лютого 2011 року Протокол № 1 |
ЗАРЕЄСТРОВАНО Зі змінами Реєстраційною службою Полтавського міського управління юстиції Наказ від « » 2013 р. №_______ Свідоцтво №________ Начальник _________________ М.В.Казак |
ЗАТВЕРДЖЕНО зі змінами Конгресом Обласної спортивної громадської організації «Федерація футболу Полтавської області»
Протокол № 1 від 25 грудня 2012 року |
СТАТУТ
ОБЛАСНОЇ СПОРТИВНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
«ФЕДЕРАЦІЯ ФУТБОЛУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
м. Полтава
2013 р.
Зміст
I. Визначення термінів
II. Загальні положення
Стаття 1. Правова форма, повноваження, юридичний статус та штаб-квартира
Стаття 2. Мета, цілі та напрями діяльності ФФПО
III. Членство в ФФПО
Стаття 3. Членство
Стаття 4. Місцеві Федерації
Стаття 5. Колективні та індивідуальні члени ФФПО
Стаття 6. Прийом та порядок прийому членів ФФПО
Стаття 7. Права та обов’язки членів ФФПО
Стаття 8. Вихід зі складу ФФПО, припинення членства, виключення з членів ФФПО
Стаття 9. Тимчасове припинення (призупинення) членства в ФФПО
IV. Почесний голова і почесне членство
Стаття 10. Почесне членство
V. Центральні статутні органи ФФПО
Стаття 11. Центральні статутні органи ФФПО
Стаття 12. Конгрес. Повноваження
Стаття 13. Черговий Конгрес. Повноваження, повідомлення, порядок денний
Стаття 14. Позачерговий Конгрес. Повноваження, повідомлення, порядок денний
Стаття 15. Голова Конгресу ФФПО, виконуючий обов’язки Голови ФФПО, вирішальний голос
Стаття 16. Протокол Конгресу ФФПО
Стаття 17. Право голосу
Стаття 18. Вибори
Стаття 19. Набуття рішеннями чинності
Стаття 20. Виконавчий комітет ФФПО
Стаття 21. Повноваження виконавчого комітету ФФПО
Стаття 22. Строк повноваження Виконавчого комітету ФФПО
Стаття 23. Частота проведення засідань, кворум
Стаття 24. Делегування повноважень Виконавчого комітету ФФПО
Стаття 25. Прийняття рішень, голосування, протокол
Стаття 26. Припинення членства у Виконавчому комітеті ФФПО та інших органах, відкликання членів інших комітетів
Стаття 27. Президія ФФПО. Склад, повноваження та прийняття рішень
VI. Голова
Стаття 28. Голова ФФПО. Права та обов’язки
Стаття 29. Заступники голови ФФПО. Повноваження та обов’язки
VII. Здійснення футбольного правосуддя
Стаття 30. Органи здійснення футбольного правосуддя
Стаття 31. Контрольно-дисциплінарний комітет ФФПО
Стаття 32. Апеляційний комітет ФФПО. Виконавчий директор ФФПО
Стаття 33. Виконавчий директор ФФПО. Повноваження та обов’язки
VIII. Постійні Комітети, групи фахівців, робочі групи
Стаття 34. Комітети ФФПО
IX. Адміністрація
Стаття 35. Адміністрація ФФПО
Стаття 36. Директори ФФПО
X. Власність та фінансово-господарська діяльність
Стаття 37. Власність, кошти та майно
Стаття 38. Кошторис
Стаття 39. Внутрішні аудитори
Стаття 40. Аудиторський орган
Стаття 41. Фінансовий рік
XI. Засоби масової інформації
Стаття 42. Використання прав
XII. Змагання
Стаття 43. Змагання з футболу в Полтавській області
Стаття 44. Календар змагань
Стаття 45. Регламенти змагань
Стаття 46. Заборонені об’єднання і спілки
XIII. Дисциплінарні положення
Стаття 47. Дисциплінарна юрисдикція
Стаття 48. Дисциплінарні заходи
Стаття 49. Дисциплінарні заходи до фізичних осіб
Стаття 50. Дисциплінарні заходи і директиви
Стаття 51. Дисциплінарні положення
Стаття 52. Застосування дисциплінарних заходів
XIV. Юрисдикція
Стаття 53. Визнання Статуту ФФПО
Стаття 54. Компетенція Органів здійснення футбольного правосуддя
Стаття 55. Арбітражний суд ординарної юрисдикції (CAS)
Стаття 56. Юридичне оскарження рішень органів футбольного правосуддя
Стаття 57. Дотримання рішень
XV. Заключні положення
Стаття 58. Застосування законодавства і місце здійснення судочинства
Стаття 59. Питання, невизначені у статуті
Стаття 60. Припинення діяльності ФФПО
Стаття 61. Рівний статус чоловіків і жінок
Стаття 62. Особливі положення
XVI. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту ФФПО
Стаття 63. Набуття чинності
XVIІI. ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ,ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ ФФПО
Стаття 64. Оскарження
XIХ.ВІДОКРЕМЛЕНІ ПІДРОЗДІЛИ ФФПО
Стаття 65. Відокремлені підрозділи
I. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ
1. ФІФА: Міжнародна Федерація футбольних асоціацій.
2. УЄФА: Європейський союз футбольних асоціацій (УЄФА).
3. Міжнародна рада: Міжнародна рада футбольних асоціацій, яка приймає та змінює Правила гри.
4. ФФУ: Федерація футболу України.
5. ФФПО: Федерація футболу Полтавської області.
6. Асоціація-член: Громадська спортивна організація, яка є членом ФФПО, внутрішньо підвладна та підпорядкована ФФПО як член ФФПО, предмет діяльності якої відноситься до відповідної сфери футболу.
7. Ліга: Об’єднання колективів футбольних клубів, яке є членом ФФПО, заснована на її території, підпорядкована та кероване нею.
8. Колективний член: Громадська територіальна або галузева спортивна організація, яка є членом ФФПО, підпорядкована та керована нею.
9. Конгрес: Вищий керівний орган ФФПО.
10. Виконавчий комітет Постійний діючий центральний статутний орган ФФПО, що здійснює функції управління між Конгресами ФФПО.
11. Президія ФФПО: Орган оперативного управління ФФПО між засіданнями Виконавчого комітету
12. Адміністрація: Орган, який забезпечує діяльність роботи Федерації
II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Правова форма, повноваження, юридичний статус та штаб-квартира
1. Обласна спортивна громадська організація «Федерація футболу Полтавської області» (далі ФФПО) є місцевою обласною громадською незалежною фізкультурно-спортивного спрямування організацією, створеною відповідно до Законів України „ Про громадські об'єднання ” та „Про фізичну культуру і спорт ” на засадах індивідуального та колективного членства ФФПО підтримує політичний та релігійний нейтралітет.
2. ФФПО є неприбутковою громадською організацією.
3. Для здійснення цілей та завдань, визначених чинним Статутом, відповідно до свого правового статусу, ФФПО користується всіма правами, встановленими чинним законодавством України, а саме може:
3.1 виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнових та немайнових прав;
3.2 представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів в органах державної влади та громадських організаціях;
3.3 ідейно, організаційно та матеріально підтримувати інші об'єднання громадян, надавати допомогу в їх створенні;
3.4 створювати госпрозрахункові установи та організації, засновувати підприємства
3.5 отримувати від органів державної влади й управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;
3.6 вносити пропозиції до органів державної влади й управління стосовно розвитку футболу;
3.7 поширювати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;
3.8 засновувати засоби масової інформації, необхідні для досягнення статутних цілей.
4. Правовою основою діяльності ФФПО є Конституція України та чинне законодавство України, даний Статут, регламентні документи та рішення Статутних органів загального характеру, що приймаються ФФПО у межах її статутних повноважень і є обов’язковими для всіх членів ФФПО.
5. ФФПО є юридичною особою, має цивільну правоздатність, що охоплюються цим поняттям згідно з законодавством.
6. ФФПО визнає цілі та завдання ФФУ, ФІФА та УЄФА, керується в своїй діяльності документами зазначених організацій та приймає на себе зобов’язання дотримуватися обов’язків, передбачених останніми для національних Асоціацій-учасниць.
7. Згідно із Законом України „Про фізичну культуру і спорт”, відповідними положеннями Статуту ФФУ – ФФПО з метою підвищення рівня організаційних засад професіонального футболу та участі у змаганнях серед професіональних футбольних клубів будує свої відносини з футбольними клубами, Професіональною футбольною лігою України та Прем’єр-лігою України, створеною на основі об’єднання професіональних футбольних клубів із статусом юридичної особи, яка є колективним членом ФФУ, підвладна і підпорядкована ФФУ на підставі чинного Статуту та відповідного договору.
8. Офіційною назвою ФФПО є:
українською мовою - Обласна спортивна громадська організація Федерація футболу Полтавської області
скорочена назва:
українською мовою - Федерація футболу Полтавської області або ФФПО
9. Місцезнаходження ФФПО є:
Україна, 36008, м. Полтава, вул.. Фрунзе, 158. За цією адресою знаходяться керівні органи ФФПО. Виконавчий комітет ФФПО може змінювати і визначати офіційне місцезнаходження ФФПО.
Територія діяльності – Полтавська область.
Стаття 2. Мета, цілі та напрями діяльності ФФПО
1. Мета діяльності ФФПО – забезпечення та сприяння зростанню рівня і масовості футболу в Полтавській області на основі консолідації і координації зусиль громадян і організацій, зацікавлених у його розвитку, задоволення та захист законних інтересів членів ФФПО.
2. Цілі ФФПО:
2.1. вирішення питань, що стосуються футболу в Полтавській області, на засадах демократичного управління. Організація взаємодії і співробітництва громадян і організацій, зацікавлених у розвитку футболу в Полтавській області в дусі миру, взаєморозуміння та Чесної гри, без дискримінації за політичними міркуваннями, ознаками статі, віросповідання та раси;
2.2. упровадження (поширення) єдиної політики розвитку футболу;
2.3. дотримання єдиних принципів дисциплінарної практики щодо всіх членів ФФПО;
2.4. удосконалення системи підготовки футболістів і методології гри у футбол;
2.5. створення в установленому чинним законодавством порядку сучасної навчально-тренувальної та медико-реабілітаційної бази для підготовки футболістів;
2.6. розвиток системи пропаганди і популяризації футболу;
2.7. захист членів ФФПО, поважання їх інтересів та врегулювання спорів між ними;
2.8. проведення курсів, семінарів і конференцій та інших науково-методичних та практичних заходів з питань розвитку футболу;
2.9. розповсюдження інформації про діяльність ФФПО;
2.10. підтримання контактів та співробітництво з ФФУ, УЄФА, ФІФА, Конфедераціями та Асоціаціями-учасницями, визнаними ФФУ, УЄФА та ФІФА.
3. Напрями діяльності ФФПО:
3.1. постійне удосконалення гри у футбол та сприяння її поширенню в Полтавській області з урахуванням її об’єднуючих, освітніх, культурних та гуманітарних цінностей, особливо через молодіжні, дитячо-юнацькі програми та програми розвитку;
3.2. розроблення та забезпечення реалізації довгострокових програм розвитку футболу, у т. ч. підготовки футболістів професіонального рівня, збірних команд Полтавській області до участі в чемпіонаті України, Всеукраїнських змаганнях та клубних командах відповідно до чинного Законодавства України;
3.3. удосконалення принципів та критеріїв формування збірних команд, забезпечення динамічного зв'язку клубних і збірних команд області;
3.4. сприяння ефективній діяльності членів ФФПО з виконання статутних завдань;
3.5. забезпечення організації змагань і турнірів, проведення футбольних чемпіонатів і першостей, розіграшів Кубків та інших змагань серед членів федерації;
3.6. сприяння налагодженню і розвитку співробітництва, плідної взаємодії та взаєморозуміння між членами ФФПО;
3.7. визначення ФФПО та її членами шляхів розв’язання різноманітних проблем розвитку футболу;
3.8. підтримання зв'язку і співпраці з ФФУ, ФІФА та УЄФА, забезпечення дотримання їх Статутів та інших регламентних документів всіма членами ФФПО;ї
3.9. контроль та забезпечення дотримання всіма членами ФФПО установчих та регламентних документів ФФПО, Правил гри (а у випадках, коли підлягають застосуванню документи ФФУ, ФІФА, УЄФА – документів цих організацій) при проведенні матчів з футболу;
3.10. запобігання усім методам або практичним діям, що можуть поставити під загрозу чесне проведення змагань, або спричинити зловживання у футболі;
3.11. захист інтересів членів ФФПО у відносинах з органами державної влади, посадовими особами, громадськими організаціями, всіма третіми особами;
3.12. надання правової і соціальної допомоги членам ФФПО: гравцям, тренерам та іншим фахівцям з футболу, виявлення турботи про ветеранів футболу;
3.13. отримання відповідних повноважень щодо організації обласних турнірів; надання рекомендацій в ФФУФ щодо участі у Всеукраїнських змаганнях клубних команд, які представляють колективних членів ФФПО;
3.14. сприяння поширенню інформації про футбол в Полтавській області (у т. ч. про діяльність ФФПО) та обміну досвідом в цій сфері, зокрема, шляхом видання інформаційних бюлетенів для розповсюдження серед членів ФФПО, засобів масової інформації, мережі Інтернет тощо, організації конференцій, курсів для тренерів, арбітрів, делегатів, інших фахівців з футболу;
3.15. представлення гравців, тренерів та інших фахівців футболу – членів ФФПО до нагород, заохочень та присвоєння почесних звань;
3.16. виготовлення в установленому чинним законодавством порядку офіційної нагородної, пам'ятної атрибутики та сувенірної продукції ФФПО;
3.17. впровадження Системи атестації та організація семінарів професіональних, аматорських футбольних клубів, тренерів, футболістів та інших фахівців з футболу.
ІІІ. ЧЛЕНСТВО В ФФПО
Стаття 3. Членство
1. ФФПО діє на основі індивідуального та колективного членства;
2. Членство у ФФПО відкрите для громадян України та громадських Спортивних організацій: регіональних Федерацій футболу, асоціацій, спортивних товариств та інших громадських організацій, які поділяють мету та статутні завдання ФФПО і бажають сприяти її діяльності.
Стаття 4. Місцеві Федерації
1. місцева Федерація – надалі Федерація (міська, районна) – забезпечує реалізацію мети діяльності ФФПО, сприяє розвитку футболу у відповідному регіоні;
2. в кожній адміністративно-територіальній (місті, районі) одиниці області може визнаватися тільки одна місцева Федерація, як член ФФПО;
3. для набуття статусу юридичної особи місцева Федерація повинна зареєструватись (легалізуватись) в установленому законом порядку;
4. місцева Федерація діє на засадах: колективного членства, аматорських футбольних клубів і команд, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів, асоціацій, об’єднань, фондів, інших громадських організацій, підприємств та індивідуального членства;
5. місцева Федерація діє з метою практичного втілення у відповідних адміністративно – територіальних одиницях Полтавської області статутних цілей і завдань ФФПО, мобілізації використання для цього місцевого потенціалу, а також з метою поширення діяльності ФФПО в регіоні;
6. Місцева Федерація:
6.1 організує виконання рішень керівних органів ФФПО;
6.2 сприяє налагодженню спортивної інфраструктури для розвитку футболу у відповідній адміністративно – територіальній одиниці Полтавської області;
6.3. здійснює пошук і консолідацію кадрів для втілення програм ФФПО;
6.4. висуває кандидатури на обрання у керівні органи ФФПО;
6.5. здійснює делеговані їй органами ФФПО повноваження;
6.6. створює постійно діючі або тимчасові структурні підрозділи для реалізації статутних завдань;
6.7. веде списки членів ФФПО і контроль сплати членських внесків;
6.8. здійснює іншу діяльність в межах, передбачених Статутом ФФПО;
6.9. органи місцевої Федерації футболу повинні формуватися на виборних засадах;
6.10. місцеву Федерацію, як члена ФФПО, повинен очолювати Голова Федерації, який обирається її вищим органом, він підзвітний і підконтрольний ФФПО згідно з цим Статутом.
Стаття 5. Колективні та індивідуальні члени ФФПО
1. Колективними членами ФФПО можуть стати колективи громадських організацій, колективи підприємств, установ, організацій, господарських товариств, які поділяють мету ФФПО і її статутні завдання, а також бажають сприяти її діяльності;
2. Індивідуальним членам ФФПО може бути повнолітній громадянин України, який має поручительства трьох осіб, котрі зробили великий внесок у спортивні досягнення українського та Полтавського футболу за умови що його діяльність пов’язана з роботою у футболі і він повністю поділяє мету та Статутні завдання ФФПО, та бажає сприяти її діяльності. Для цього вони подають на розгляд Виконкому ФФПО письмову заяву про надання індивідуального членства.
3. Індивідуальний та колективний член ФФПО, зобов’язаний протягом тридцяти днів, з дня прийняття в члени ФФПО, сплатити встановлені вступні та членські внески за весь поточний рік у розмірі, встановленому Виконкомом ФФПО.
4. В кожному районі та місті Полтавської області створюється тільки одна районна та міська федерація, яка реєструється у встановленому законодавством порядку після чого набуває повноважень з управління та розвитку футболу і визнається ФФПО. Місцеві федерації створюються та діють на засадах колективного членства.
5. Колективний член ФФПО:
5.1 організовує виконання рішень керівних органів ФФПО;
5.2.налагоджує спортивну інфраструктуру для розвитку футболу у відповідній адміністративно – територіальній одиниці Полтавської області; регіоні або галузі та без винятків контролює її;
5.3. здійснює пошук і консолідацію фахівців для впровадження програм ФФПО, ФФУ;
5.4 . висуває кандидатури на обрання Президента та інших осіб до керівних органів ФФПО;
5.5. здійснює делеговані йому керівними органами ФФПО повноваження;
5.6. .9. рав та обовязків.во у ФФПО може бути прямим або побічним, тобто через регіональні федерації, асоціації, ліги на засадаздійснює іншу діяльність у межах, передбачених Статутом ФФПО.
6. Місцеву федерацію очолює голова , обраний демократичним шляхом. Голова підзвітний і підконтрольний ФФПО.
7. Колективне членство у ФФПО може бути прямим або побічним, тобто через місцеві федерації, асоціації, ліги на засадах рівних прав та обов’язків.
8. Колективні члени, яким ФФПО делегувала частку своїх повноважень, підзвітні і підконтрольні ФФПО у межах цих повноважень, погоджують у Виконкомі ФФПО статутні документи, календарі змагань та кандидатури на посади керівних осіб.
Стаття 6. Прийом та порядок прийому членів ФФПО
1. Колективи організацій та установ, що вказані в п 1 статті 5 чинного Статуту, які бажають стати колективним членом ФФПО, подають на розгляд ФФПО письмову заяву про надання колективного членства. Заява повинна містити рішення організації, колективу, підприємства, установи про вступ, назву кандидата, юридичну адресу, форми участі в спортивній діяльності ( якщо така має місце), відомості про осіб, уповноважених діяти від імені колективного члена, відомості про членство в інших спортивних об’єднаннях, посилання на згоду дотримуватися Статутів ФФПО, ФФУ, УЄФА, ФІФА, їх регламентів, рішень, директив та визнання їх виключної компетенції і юрисдикції.
2. До заяви додаються копії установчих документів для зареєстрованих громадських організацій, Статутів або регламентних документів.
3. ФФПО може вимагати від кандидата у колективні члени ФФПО іншу інформацію (документи) про його структуру та спортивну інфраструктуру (наявність спортивних споруд, обладнання та умов для гри в футбол) тощо.
4. Прийом індивідуальних членів ФФПО здійснюється після виконання ними вимог ст. 5, п. 2;3.
5. Розгляд поданих заяв і внесення рішень про прийняття (відмову в прийнятті) до колективних та індивідуальних членів ФФПО здійснюється Конгресом.
6. Протягом роботи Конгресу ФФПО, на якому має розглядатися питання Прийняття кандидата до колективних або індивідуальних членів, кандидат може виступити в підтримку свого прохання. Під час обговорення заяви іншими учасниками і проведення голосування із зазначеного питання ці делегати повинні залишити зал засідань Конгресу. У разі ухвалення позитивного рішення делегатам колективного члена, щойно прийнятого до ФФПО, дозволяється брати участь у подальшій роботі Конгресу ФФПО.
7. У період між Конгресами, Виконкомом ФФПО може надати тимчасове членство. Рішення про членство приймає наступний Конгрес ФФПО.
Стаття 7. Права та обов’язки членів ФФПО
1. Члени ФФПО користуються правами, які надаються Статутом, регламентами та рішеннями, прийнятими органами ФФПО відповідно до нього, а саме мають право:
1.1. брати участь в управлінні ФФПО через обрані за їх участю (делегатів) або членів;
1.2. брати участь (як індивідуально, так і через своїх представників) в обранні центральних статутних органів ФФПО, висувати відповідні кандидатури; бути обраними (або через своїх представників) до складу центральних статутних органів ФФПО;
1.3. отримувати повну і достовірну інформацію щодо діяльності ФФПО;
1.4. вносити пропозиції щодо поліпшення діяльності ФФПО та її органів;
1.5. брати участь у заходах, що проводяться ФФПО, на засадах і в порядку, визначених регламентуючими документами ФФПО;
1.6. користуватись підтримкою ФФПО в своїй діяльності, що відповідає статутній меті ФФПО;
1.7. користуватись захистом своїх прав та законних інтересів з боку ФФПО;
1.8. користуватись правом виходу із членів ФФПО (шляхом подання заяви до адміністрації ФФПО).
2. Члени ФФПО зобов’язані:
2.1 Активно сприяти розвитку футболу на Полтавщині, реалізації статутних завдань ФФПО в сфері футболу, становленню дружніх стосунків між громадянами, підприємствами, учасниками, організаціями їх колективами, що діють в зазначеній сфері;
2.2. співпрацювати з ФФПО з усіх питань, які стосуються забезпечення організації різних заходів;
2.3. підтримувати авторитет ФФПО, не вчиняти дій, які суперечили б статутним цілям ФФПО, підривали її престиж;
2.4. дотримуватись цього Статуту, а також регламентів і рішень, ухвалених керівними органами ФФПО в межах їх компетенції; дотримуватись вимог ФФУ, УЄФА, ФІФА та виконувати Статути і регламентні директиви та рішення їх органів, Правил гри, прийнятих рішеннями Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB);
2.5. забезпечувати дотримання Статутів і регламентних документів ФФПО, ФФУ, УЄФА, ФІФА всіма особами, які є їх членами (командами, гравцями, тренерами, офіційними особами, іншими фахівцями з футболу), та виконання дисциплінарних санкцій до рішень юридичних органів ФФПО;
2.6. дотримуватися принципів поваги, чесності, справедливості і спортивної майстерності та принципів Чесної гри; включати ці принципи до своїх Статутів, а також слідкувати за їх дотриманням клубами, гравцями та офіційними особами;
2.7. включати до своїх Статутів статтю із зобов’язанням дотримуватися дисциплінарних вимог та вирішення суперечливих питань, передбачених регламентними документами ФФПО, ФФУ, УЄФА та ФІФА;
2.8. брати участь тільки в змаганнях, що проводяться і визнаються ФФПО відповідно до її регламентних документів та рішень;
2.9. забезпечувати відповідність структури, установчих і регламентних документів ФФПО вимогам чинного Статуту та повідомляти ФФПО про зміни в них;
2.10. Статут кожного колективного члена ФФПО повинен передбачати вимоги щодо забезпечення виконання основного обов’язку для колективного члена ФФПО: проведення незалежних та демократичних виборів своїх керівних і виконавчих органів та делегатів на Конгрес ФФПО. Виконавчий комітет ФФПО має право відмовити у визнанні виконавчого органу колективного члена в тому числі тимчасово утвореного, якщо є підстави вважати, що зазначений орган не був створений шляхом вільних, незалежних та демократичних виборів;
2.11. своєчасно сплачувати членські, вступні та інші обов’язкові внески;
2.12. колектив будь-якої юридичної особи або фізична особа, зареєстровані як прямий або побічний член ФФПО, зобов’язані виконувати всі норми, встановлені чинним Статутом.
3. ФФПО визначає окремі правила прямого або побічного членства для колективів професіональних футбольних клубів, а саме:
3.1. визнавати виключну компетенцію ФФУ та ФФПО щодо розвитку футболу, проведення змагань та дисциплінарної юрисдикції, а також виконувати їх Статути, регламенти і рішення, які приймаються їх органами, що повинно бути зафіксовано в Статуті кожного клубу;
3.2. визнавати, що питання організації і проведення арбітражу, інспектування та допінг-контролю змагань є виключною компетенцією ФФПО в особі її відповідних комітетів;
3.3. знаходитися та бути зареєстрованим в Полтавської області і проводити матчі „на своєму полі” тільки на території свого розташування. ФФПО має право зробити виключення з цього правила, якщо діє дисциплінарне рішення, заборона використовувати стадіон або з форс-мажорних обставин. Мати у розпорядженні відповідну інфраструктуру для проведення матчів „на своєму полі” та повністю відповідати за організацію участі команд в матчах на полі інших клубів відповідно до вимог регламентних документів;
3.4. бути єдиною організацією, яка має право укладати контракти з футболістами та контролювати всіх футболістів, котрі беруть участь у змаганнях за цей клуб;
3.5. колектив жодної юридичної особи і/або фізична особа, включаючи холдінги і дочірні компанії, не можуть володіти або керувати більш як одним клубом (командою) – членом ФФПО;
3.6. бути єдиним володарем емблеми та символіки і назви клубу. Крім того, символіка клубу не повинна змінюватися для рекламних або пропагандистських цілей;
3.7. бути колективним членом місцевої Федерації або асоціації, яка є членом ФФПО;
3.8. не укладати ніяких контрактів з телевізійними компаніями, спонсорами, іншими комерційними партнерами, якщо умови співпраці з ними передбачають положення, які можуть обмежувати клуб в його свободі приймати рішення або впливати на управлінську діяльність клубу;
3.9. виконувати вимоги ФФУ та ФФПО щодо Системи атестації професіональних клубів, визнавати виключну компетенцію ФФПО у цьому питанні та усвідомлювати, що участь клубу – члена ФФПО в обласних та Всеукраїнських змаганнях можливе лише за наявності атестату, який видає Атестаційна комісія ФФПО. Процедура атестації, а також перелік критеріїв, яким повинні відповідати клуби, вказані у спеціальному Положенні „Про Атестацію футбольних клубів області ”, затвердженому Виконкомом ФФПО та акредитованому ФФУ;
3.10. ФФПО бере на себе зобов’язання забезпечити підтримку футбольних клубів незалежно від їх організаційної структури та форми власності, а також визначає окремі правила прямого або побічного (опосередкованого) членства для них незалежно від будь-якого зовнішнього впливу.
3.11. у контексті свого правового статусу, встановленого законодавством, ФФПО має виключні та невід’ємні повноваження щодо загального керівництва та контролю за проведенням змагань з футболу, а також організовує і проводить:
3.12. здійснення футбольного правосуддя;
3.13. заходи з відбору і підготовки арбітрів, делегатів, інспекторів ФФПО та підвищення їх кваліфікації;
3.14. арбітраж, інспектування змагань та контроль за роботою арбітрів, делегатів, інспекторів ФФПО;
3.15. контроль навчально-тренувального процесу в професіональних клубах.
3.16. Лігам (асоціаціям) і/або іншим об’єднанням клубів ФФПО може делегувати шляхом укладення з ними щорічних договорів повноваження з організації та проведення змагань з футболу та координації взаємовідносин між їх клубами.
4. Ліги (асоціації ) і/або інші об’єднання футбольних клубів можуть утворюватися тільки за явним дозволом ФФПО за таких умов:
4.1. отримання колективного членства в ФФПО у відповідності до статті 6 Статуту;
4.2. визнання, що ФФПО – єдина організація, визнана та уповноважена ФФУ та державними органами виконавчої влади здійснювати у повному обсязі управління футболом в області, наділена ними виключним правом організації та проведення змагань з футболу і представляти Полтавську область в українських спортивних організаціях та всеукраїнських змаганнях з футболу;
4.3. визнання Статуту, виконання рішень ФФПО з питань управління футболом в полтавській області.
4.4. виконання рішень органів здійснення футбольного правосуддя ФФПО;
4.5. визнання своєї підвладності та підпорядкованості ФФПО;
4.6. надання Виконавчому комітету на узгодження своїх статутних і затвердження регламентних документів, змін та доповнень до них.
Стаття 8. Вихід зі складу ФФПО, припинення членства, виключення з членів ФФПО
1. Колективний або індивідуальний член може припинити своє членство в ФФПО в кінці фінансового року за умови, що він надіслав Адміністрації ФФПО рекомендованим листом письмове повідомлення про свій намір вийти з членів ФФПО принаймні за шість місяців до дати виходу із ФФПО.
2. У разі ліквідації юридичної особи, колектив якої є колективним членом ФФПО, його членство в ФФПО одразу припиняється.
3. Конгрес ФФПО може виключити колективного або індивідуального члена із ФФПО, за умови:
3.1. невиконання своїх фінансових зобов’язань щодо ФФПО;
3.2. якщо колективний член припустився істотних порушень Статутів і/або положень, рішень ФІФА, УЄФА, ФФУ, ФФПО прийнятих відповідно до них, Виконавчий комітет має право тимчасово припинити (призупинити) членство цього колективного члена, і це рішення набуває чинності відразу після його прийняття;
3.3. втрати статусу місцевої Федерації чи асоціації, що представляє футбол на відповідній території, або втрати делегованих повноважень.
4. Колективний член ФФПО зобов’язаний виконати всі свої фінансові обов’язки перед ФФПО до припинення, розпуску (ліквідації) або завершення свого членства.
5. Рішення про виключення колективного або індивідуального члена приймає Конгрес ФФПО. За виключення мають проголосувати щонайменше ¾ делегатів Конгресу, за умови присутності на засіданні не менше половини від загальної кількості делегатів.
Стаття 9. Тимчасове припинення (призупинення) членства в ФФПО
1. В разі неодноразових істотних порушень Статутів і/або положень, рішень ФІФА, УЄФА, ФФУ, ФФПО, прийнятих відповідно до них;
2. Питання тимчасового припинення членства передаються на розгляд чергового Конгресу, який приймає рішення про тимчасове припинення членства, скасування або продовження тимчасового припинення членства в ФФПО. Якщо Конгрес ФФПО не розглядає це питання, тимчасове припинення членства скасовується.
ІV. ПОЧЕСНИЙ ГОЛОВА І ПОЧЕСНЕ ЧЛЕНСТВО ФФПО
Стаття 10. Почесне членство
1. За пропозицією Виконавчого комітету ФФПО, Конгрес ФФПО може надати статус Почесного Голови ФФПО або надати статус Почесного члена особі, яка має видатні заслуги перед українським і/або Полтавським футболом.
2. Почесні Голови і/або почесні члени ФФПО можуть відвідувати засідання Конгресу та Виконавчого комітету, маючи дорадчі повноваження, але без права ухвального голосу.
V. ЦЕТРАЛЬНІ СТАТУТНІ ОРГАНИ ФФПО
Стаття 11. Центральні статутні органи ФФПО
1. - Конгрес ФФПО;
- Виконавчий комітет ФФПО;
- Президія ФФПО;
- Органи здійснення футбольного правосуддя ФФПО.
2. Офіційні особи ФФПО повинні у своїй діяльності дотримуватись Кодексу етики і чесної гри, який затверджує Виконавчий комітет ФФПО.
3. Центральні статутні органи ФФПО та їх члени повинні бути незалежними один від одного. Члени центральних статутних органів ФФПО не можуть брати участь у розгляді будь-яких питань, що стосуються їх самих і/або асоціацій, місцевої федерації, клубу, з яким вони пов’язані стосунками, а також у будь-якому випадку, де є або може бути конфлікт інтересів.
Стаття 12. Конгрес ФФПО. Повноваження
1. Вищим центральним статутним органом ФФПО є Конгрес ФФПО(загальні збори) - надалі по тексту Конгрес.
2. Повноваження щодо прийняття рішень має Конгрес, скликаний відповідно до вимог Статуту ФФПО .
3. Порядок ведення Конгресу або зборів/засідань інших центральних статутних органів ФФПО визначаються Процедурним регламентом ФФПО.
4. Конгрес є зібранням делегатів, обраних від членів ФФПО.
5. Конгрес може приймати будь-які рішення стосовно виконання своїх статутних завдань, мети утворення та життєдіяльності ФФПО.
6. Конгрес вважається правомочним, якщо в його роботі бере участь абсолютна більшість делегатів (половина делегатів + 1 делегат), обраних від членів ФФПО.
7. Тільки належним чином зібраний Конгрес делегатів від членів ФФПО має повноваження приймати рішення.
Стаття 13. Черговий Конгрес. Повноваження, повідомлення, порядок денний
1. Черговий Конгрес проводиться щороку, як правило, перед Конгресами ФФУ.
2. Питаннями, що належать до компетенції Конгресу , є:
2.1. обрання осіб для перевірки повноважень делегатів (Мандатна комісія);
2.2. обрання осіб, які підраховуватимуть голоси (Лічильна комісія );
2.3. обрання трьох делегатів для ведення і перевірки протоколу Конгресу;
2.4. прийняття та розгляд звіту Виконавчого комітету ФФПО;
2.5. прийняття та розгляд звіту Виконавчого директора ФФПО;
2.6. прийняття та розгляд звіту Аудиторського органу, річного фінансового звіту та річного бюджету;
2.7. обрання Голови ФФПО;
2.8. обрання перших заступників Голови та заступників Голови ФФПО;
2.9. обрання членів Виконавчого комітету ФФПО;
2.10. обрання членів органів здійснення футбольного правосуддя ФФПО;
2.11. внесення змін до Статуту ФФПО;
2.12. розгляд пропозицій щодо діяльності ФФПО та прийняття рішень щодо них;
2.13. розгляд заяв про прийом і виключення колективного члена ФФПО;
2.14. прийняття рішень про скасування або продовження тимчасового припинення (призупинення) членства колективних членів, членів Виконавчого комітету або інших органів ФФПО;
2.15. розгляд пропозицій щодо звільнення членів Виконавчого комітету або Органів здійснення футбольного правосуддя ФФПО;
2.16. прийняття та розгляд у разі необхідності протоколу попереднього Конгресу згідно з п. 2 Статті 16;
2.17. надання статусу Почесного Голови або статусу почесного членства ФФПО.
2.18. Рішення Конгресу ФФПО про внесення змін та доповнень до Статуту та відчуження майна ФФПО на суму, що становить п’ятдесят і більше відсотків майна ФФПО, приймаються більшістю не менше як у 3/4 (три четвертих) голосів присутніх членів (їх представників) на Конгресі.
Рішення Конгресу ФФПО про реорганізацію ФФПО приймаються більшістю не менше як у 3/4 (три четвертих) голосів присутніх членів (їх представників). Рішення Конгресу ФФПО про припинення діяльності ФФПО шляхом саморозпуску приймаються більшістю не менше як у 3/4 (три четвертих) голосів присутніх членів (їх представників).
3. Повідомлення індивідуальним та колективним членам ФФПО про Черговий Конгрес;
4. Не пізніше ніж за 3 тижні до дати проведення Чергового Конгресу Колективні члени ФФПО направляють Виконкому ФФПО витяг або протокол засідання відповідного органу про обрання делегатів згідно з визначеними Статутом нормами представництва на Конгресі та висунуті кандидатури на обрання Голови ФФПО, інші виборні посади до органів ФФПО, якщо такі висуваються.
5. Член ФФПО, який бажає включити питання до порядку денного Чергового Конгресу, повинен подати його у письмовій формі до Адміністрації ФФПО щонайменше за два місяці до дати скликання Конгресу. Така пропозиція має бути чітко сформульована та містити причини її подання.
Стаття 14. Позачерговий Конгрес. Повноваження, повідомлення, порядок денний
1. Позачерговий Конгрес може бути скликаний Виконавчим комітетом ФФПО або на письмову вимогу, не менше 1/10 від загальної кількості членів делегатів з зазначенням питань, що включатимуться до порядку денного.
2. У разі скликання Позачергового Конгресу засідання повинно відбутися не пізніше ніж через три місяці з дати письмової вимоги Колективних членів або рішення Виконавчого комітету ФФПО. Повідомлення про проведення Позачергового Конгресу розсилається щонайменше за один місяць до дати його скликання.
3. Підготовлений Виконавчим комітетом ФФПО порядок денний Позачергового Конгресу направляється разом з повідомленням про скликання Позачергового Конгресу. Виконавчий комітет може включати до порядку денного також інші питання, що належать до компетенції Чергового Конгресу.
4. Не пізніше ніж за 15 днів до дати проведення Позачергового Конгресу члени, делегати ФФПО направляють Виконавчому комітету ФФПО витяг або протокол засідання відповідного органу про обрання делегатів згідно з нормами представництва на Конгресі.
Стаття 15. Головуючий Конгресу, виконуючий обов’язки Головуючого, вирішальний голос
1. Головуючим Конгресу є Голова ФФПО або, за його відсутності, Перший заступник Голови ФФПО. Якщо Перший заступник Голови ФФПО також відсутній, на Конгресі головує заступник Голови ФФПО, який найдовше обіймає цю посаду.
Якщо жоден з заступників не присутній, Конгрес обирає Головуючого з числа членів Виконавчого комітету ФФПО.
2. За рівного розподілу голосів Головуючий Конгресу має вирішальний голос. До виборів Голови ФФПО застосовуються положення Статті 18.
Стаття 16. Протокол Конгресу
1. Уся діяльність Конгресу заноситься до протоколу. Невід'ємною частиною протоколу Конгресу ФФПО є реєстр осіб, які брали участь на Конгресі.
2. Делегати, обрані для ведення і перевірки протоколу, виконують цю роботу так, щоб протоколи були надіслані Колективним членам протягом 90 днів від дати Конгресу. Протокол вважається ухваленим, якщо протягом 30 днів після розсилки, до Адміністрації не буде подано рекомендованим листом жодних заперечень. У разі одержання заперечень розгляд протоколу включається до порядку денного наступного Конгресу.
Стаття 17. Право голосу
1. Колективні члени ФФПО мають на Конгресі кількість голосів відповідно до встановленої Виконавчим комітетом ФФПО норми представництва.
2. Голосування за дорученням не дозволяється.
3. Голосування має бути відкритим, за умови якщо члени, делегати Конгресу не приймуть іншого рішення.
4. Пропозиції делегатів, членів ФФПО приймаються простою більшістю чинних голосів. Утримання від голосування не враховуються. За рівного розподілу голосів Головуючий Конгресу має вирішальний голос.
5. Члени ФФПО, членство яких тимчасово припинено (призупинено), та суб’єкти, яким надано тимчасові членства, не мають права голосу.
Стаття 18. Вибори
1. При голосуванні кандидат вважається обраним у першому раунді голосування, якщо його кандидатуру підтримала абсолютна більшість голосів делегатів (половина голосів плюс один). Якщо обрання у першому раунді не відбулося, проводиться другий раунд, за результатами якого обирається особа, кандидатура якої підтримана простою більшістю голосів (найбільшою кількістю голосів). За рівного розподілу голосів у другому раунді проводиться третій раунд, в якому обирається особа, яка набрала просту більшість голосів. За умови рівного розподілу голосів у третьому раунді вибір здійснюють шляхом жеребкування.
2. Голосування при обранні має бути відкритим або таємним. За наявності лише одного кандидата Конгрес може прийняти рішення про будь-яку форму голосування.
3. В усіх інших виборах застосовуються положення Процедурного регламенту.
Стаття 19. Набуття рішеннями чинності
1. Рішення Конгресу набувають чинності з моменту їх прийняття, якщо не передбачено іншого.
2. Рішення Конгресу є обов’язковими для всіх членів ФФПО.
Стаття 20. Виконавчий комітет ФФПО
1. Виконавчий комітет ФФПО є постійно діючим центральним статутним органом ФФПО.
2. Виконавчий комітет ФФПО складається з Голови ФФПО, Першого заступника, виконавчого директора та членів комітету (кількість визначає Конгрес ФФПО)
3. Кожен член Виконавчого комітету ФФПО повинен обіймати активну посаду в структурі Колективного члена або ФФПО. Якщо зазначена умова припиняє дію протягом терміну повноважень особи, вона втрачає право на переобрання.
4. Виконавчий комітет ФФПО, як правило, проводить засідання один раз на чотири місяці. Дату засідання визначає Голова ФФПО.
Стаття 21. Повноваження Виконавчого комітету ФФПО
1. Виконавчий комітет ФФПО має повноваження із прийняття рішень з усіх питань, які не належать до правової або статутної юрисдикції Конгресу чи іншого Органу ФФПО.
2. Виконавчий комітет ФФПО має такі власні повноваження, що не можуть делегуватися до інших центральних статутних органів:
2.1. загальне управління ФФПО та здійснення контролю за її діяльністю;
2.2. визначення організаційної структури та затвердження штатного розкладу структурних підрозділів ФФПО;
2.3. формування та нагляд за бухгалтерським обліком;
2.4. обрання та відкликання Виконавчого директора і, на його вимогу, директорів;
2.5. затвердження річного фінансового плану ФФПО, наданого Виконавчим директором ФФПО;
2.6. контроль за діяльністю Адміністрації, включаючи Виконавчого директора і директорів ФФПО, особливо щодо виконання вимог Статуту, регламентів, положень, директив, рішень та наказів ФФПО;
2.7. затвердження регламентів усіх змагань з футболу, що проводяться під егідою ФФПО;
2.8. затвердження інших регламентів, планів, рішень та положень ФФПО;
2.9. затвердження розмірів вступних, річних, заявочних та інших обов’язкових внесків членів ФФПО і вирішення всіх інших фінансових питань;
2.10. здійснення господарського управління коштами і майном ФФПО;
2.11. затвердження зразків нагородної, пам’ятної символіки та атрибутики, печаток та штампів ФФПО;
2.12. скликання чергового або позачергового Конгресів ФФПО, визначення дати, місця їх проведення, порядку денного та норми представництва;
2.13. складання письмового звіту про діяльність Виконавчого комітету ФФПО для подання Черговому Конгресу та прийняття звіту Виконавчого директора перед Черговим Конгресом.
2.14. внесення пропозицій Конгресу щодо кандидатур осіб на обрання членами Органів здійснення футбольного правосуддя.
2.15 приймає рішення щодо створення, припинення та діяльності відокремлених підрозділів.
3. Виконавчий комітет ФФПО може доручати підготовку та впровадження його рішень або контроль за справами групам або окремим своїм членам. Про виконання цих дій членами Виконавчого комітету ФФПО надається відповідний звіт.
4. Виконавчий комітет ФФПО керує справами ФФПО за винятком обсягу повноважень, делегованих Виконавчому директору ФФПО, за умови що ці зобов’язання не належать Виконавчому комітету ФФПО відповідно до чинного Статуту.
5. Виконавчий комітет ФФПО звітує про свою діяльність перед Конгресом ФФПО.
Стаття 22. Строк повноважень Виконавчого комітету ФФПО
1. Строк повноважень членів Виконавчого комітету ФФПО, обраних Конгресом, становить 5 (п’ять) років.
2. Не може бути обраною або переобраною до Виконавчого комітету ФФПО особа віком від 70 і більше років.
3. У випадку виникнення вакансії серед членів, обраних Конгресом ФФПО, наступний Черговий Конгрес ФФПО обирає на решту строку повноважень.
Стаття 23. Частота проведення засідань, кворум
1. Як правило, Виконавчий комітет ФФПО збирається раз на чотири місяці. Засідання скликаються Головою ФФПО. На вимогу 1/3 членів Виконавчого комітету Голова ФФПО повинен скликати засідання Виконавчого комітету ФФПО протягом двох тижнів з дати цієї вимоги.
2. Засідання Виконавчого комітету ФФПО має кворум, якщо на ньому присутні 2/3 від загальної кількості членів Виконавчого комітету ФФПО, включаючи Голову ФФПО або за його відсутності заступника Голови ФФПО, в тому числі шляхом використання технічних засобів зв’язку.
Стаття 24. Делегування повноважень Виконавчого комітету ФФПО
1. Згідно із сукупністю своїх повноважень Виконавчий комітет ФФПО може повністю або частково делегувати управління певними питаннями групам, що складаються виключно з його членів, а також окремим членам Комітету чи Виконавчому директору ФФПО.
2. Зазначена сукупність організаційних положень визначає управління, необхідні посади, відповідні обов’язки та звітність.
Стаття 25. Прийняття рішень, голосування, протокол
1. Рішення на засіданнях Виконавчого комітету ФФПО приймаються простою більшістю голосів членів Виконавчого комітету ФФПО, обраних на Конгресі ФФПО. За рівної кількості голосів під час голосування вирішальний голос має Головуючий. Голосування є відкритим, а вибори - таємними, якщо Виконавчий комітет ФФПО не прийме інше рішення. За рівного розподілу голосів Головуючий має вирішальний голос.
2. Рішення Виконавчого комітету ФФПО набуває чинності відразу після прийняття, якщо Виконавчий комітет не прийме іншого рішення.
3. На засіданні Виконавчого комітету ФФПО ведеться офіційний протокол. Протокол надається всім членам Виконавчого комітету ФФПО перед наступним засіданням, а прийняте рішення в 5-денний термін надсилається Колективним членам ФФПО.
Стаття 26. Припинення членства у Виконавчому комітеті ФФПО та інших Органах, відкликання членів інших комітетів ФФПО
1. Виконавчий комітет ФФПО може припинити повноваження свого члена до наступного Чергового Конгресу ФФПО, якщо є підстави вважати, що ця особа припустилася істотного порушення службового обов’язку або неналежно поводила себе.
2. Виконавчий комітет ФФПО може відкликати свого члена, якщо є підстава вважати, що ця особа припустилася істотного порушення службового обов’язку або неналежно поводила себе.
3. Прийняття вказаних у пунктах 1, 2 цієї статі рішень приймається ¾ від загальної кількості голосів членів Виконавчого комітету, які мають право голосу. Член Виконавчого комітету, відносно якого розглядається зазначене питання, не має права брати участі в обговореннях або голосуванні.
Стаття 27. Президія ФФПО. Склад, повноваження та прийняття рішень.
1. Президія ФФПО створюється на строк передбачений Головою ФФПО з метою розв'язання першочергових, надзвичайних та найскладніших питань, що виникли в діяльності ФФПО і потребують негайного або оперативного вирішення в період між засіданнями Виконавчого комітету ФФПО.
2. Порядок роботи Президії ФФПО визначається положеннями цієї статті Статуту та Процедурним регламентом ФФПО.
3. До складу Президії входять перший заступник та заступники за посадою та інші особи, визначені Головою ФФПО.
4. Головує на засіданнях Президії Голова ФФПО, а за його відсутності визначений ним перший заступник Голови ФФПО.
5. Порядок денний, час та місце засідання Президії ФФПО визначається Головою ФФПО. Кожний член Президії ФФПО має право внести на її розгляд питання, що потребує оперативного вирішення.
6. Президія ФФПО може призначати тимчасові комісії, утворювати експертні та інші групи фахівців, відряджати їх для виконання діяльності в райони, міста, Полтавської області.
7. Рішення Президії ФФПО, є обов'язковим для всіх членів ФФПО і набуває чинності з моменту прийняття, якщо не передбачене інше. Голова ФФПО негайно інформує Виконавчий комітет ФФПО про прийняті Президією рішення.
8. Рішення Президії приймаються простою більшістю голосів членів. При рівній кількості голосів у ході голосування вирішальний голос має Голова. У випадку
неможливості скликання у встановлений термін, рішення можуть прийматися із застосуванням сучасних засобів зв’язку.
9. Засідання Президії має кворум та вважається повноважним у разі присутності на його засіданнях абсолютної більшості членів Президії, в тому числі шляхом використання технічних засобів зв’язку.
VІ. ГОЛОВА ФФПО
Стаття 28. Голова ФФПО. Права та обов’язки
1. Головою ФФПО може бути обрана будь-яка дієздатна особа, яка є громадянином України та делегатом Конгресу ФФПО.
2. Кандидатура на обрання Головою ФФПО пропонується будь-яким членом ФФПО і надсилається до Адміністрації ФФПО за 45 днів до дати відкриття Конгресу. Голова, якого переобирають, має право бути повторно висунутим на цю посаду. Прізвища всіх кандидатів на посаду Голови ФФПО обов'язково надсилаються Адміністрацією ФФПО членам ФФПО не пізніше ніж за один місяць до початку Конгресу ФФПО.
3. Кандидат на обрання Головою ФФПО надає до Виконавчого комітету ФФПО письмову заяву, в якій він дає (не дає) свою згоду на участь у виборах Голови ФФПО.
4. В надзвичайних випадках, коли кандидат або кандидати на посаду Голови ФФПО особисто знімають свої кандидатури на обрання і більше не залишається кандидатів, делегати Конгресу ФФПО можуть прийняти рішення продовжити повноваження керівних органів ФФПО на обумовлений термін для обговорення і висунення нових кандидатур або висунути нові кандидатури на цьому ж засіданні Конгресу і обрати Голову ФФПО.
5. Голова ФФПО обирається Конгресом ФФПО строком на 5 (п’ять) років. Він є вищою посадовою особою, яка очолює ФФПО. Голова підзвітний тільки Конгресу ФФПО.
6. Голова ФФПО має сукупність невід'ємних прав та обов'язків, а саме:
6.1. особисто керує діяльністю ФФПО, забезпечує незалежність ФФПО, права і свободи її членів, є гарантом дотримання Статуту ФФПО;
6.2. без довіреності представляє ФФПО в ФФУ, у державних органах України та інших країн, органах місцевого самоврядування, державних та недержавних установах, громадських організаціях, та у відносинах з всіма третіми особами;
6.3. пропонує Конгресу ФФПО на обрання: необхідну кількість перших заступників та заступників, кількісний і персональний склад Виконавчого комітету ФФПО;
6.4. має виключне право пропонувати Виконавчому комітету ФФПО кандидатуру для призначення Виконавчим директором ФФПО;
6.5. керує роботою ФФПО та головує на засіданнях Виконавчого комітету та Президії ФФПО;
6.6. має право першого підпису фінансових та інших документів ФФПО;
6.7. укладає від імені ФФПО угоди, контракти, видає довіреності, відкриває за потребою рахунки в банківських установах;
6.8. видає накази, розпорядження, інструкції та інші документи, обов'язкові для підпорядкованих йому органів ФФПО;
6.9. розподіляє обов'язки між своїми заступниками та визначає коло обов’язків працівників ФФПО;
6.10. розглядає та затверджує протокол Конгресу ФФПО, якщо від членів ФФПО не надійшло ніяких зауважень;
6.11. нагороджує від імені ФФПО осіб за видатні заслуги перед Полтавським футболом;
6.12. представляє за згодою Виконавчого комітету ФФПО видатних футболістів і тренерів та інших фахівців з футболу, колективних членів ФФПО до державних або відомчих нагород та почесних звань;
6.13. за рівної кількості голосів під час будь-якого голосування має вирішальний голос;
6.14. за відсутності Голови ФФПО його повноваження і обов'язки покладаються на одного із заступників ФФПО ;
6.15. якщо Голова ФФПО припиняє виконання своїх обов'язків або не має змоги їх виконувати, його повноваження виконує перший заступник Голови ФФПО, визначений Виконавчим комітетом ФФПО, протягом відповідного терміну, але не довше, ніж до наступного Конгресу ФФПО.
СТАТТЯ 29. Заступники Голови ФФПО. Повноваження та обов'язки
1. Перший заступник та заступники Голови ФФПО обираються Конгресом ФФПО. Термін повноважень першого заступника та заступників Голови ФФПО складає п’ять років.
2. Перший заступник та заступники Голови ФФПО керують роботою ФФПО згідно з розподілом обов'язків між ними, затвердженими Головою ФФПО, та відповідно до його доручень. За відсутності Голови ФФПО його права і обов'язки реалізує визначений ним перший заступник Голови ФФПО.
3. Перший заступник Голови ФФПО, а за його відсутності - виконуючі його обов'язки заступники Голови ФФПО, мають право підпису.
4. Перший заступник та заступники Голови ФФПО підпорядковуються і підзвітні Голові та Конгресу ФФПО.
VII. Здійснення футбольного правосуддя
Стаття 30. Органи здійснення футбольного правосуддя
1. Органами здійснення футбольного правосуддя в ФФПО є:
Контрольно-дисциплінарний комітет (орган першої інстанції);
Апеляційний комітет (орган другої інстанції).
2. Члени Органів здійснення футбольного правосуддя не можуть входити до складу Виконавчого комітету або Президії ФФПО.
3. Голови та члени Органів здійснення футбольного правосуддя обираються Конгресом ФФПО з кандидатів, запропонованих Головою та Членами ФФПО, терміном на п’ять років.
4. Юрисдикція та процесуальні дії Органів здійснення правосуддя визначаються чинними на той момент Дисциплінарними положеннями ФФПО.
Стаття 31. Контрольно-дисциплінарний комітет ФФПО
1. Контрольно-дисциплінарний комітет ФФПО (далі – КДК) складається з голови, заступника голови та 3 (трьох) членів та обираються строком на 5 (п’ять) років.
2. КДК, як правило, приймає рішення в присутності всіх членів. Три члени складають кворум. Винятки визначаються Дисциплінарними правилами ФФПО, які в особливих випадках передбачають розгляд справ за участю одного члена КДК ФФПО, уповноваженого головою КДК ФФПО приймати рішення.
Стаття 32. Апеляційний комітет ФФПО
1. Апеляційний комітет ФФПО (надалі Апеляційний комітет) складається з голови, та 3 (трьох) членів та обирається строком на 5 (п’ять) років
2. Три члени Апеляційного комітету складають кворум. Винятки визначаються Дисциплінарними положеннями ФФПО, які можуть уповноважити голову або заступника Апеляційного комітету самостійно приймати письмові рішення з очевидно неприйнятних апеляцій.
3. Апеляційний комітет уповноважений розглядати апеляції на рішення Контрольно-дисциплінарного комітету ФФПО відповідно до чинних на той момент Дисциплінарних положень ФФПО.
4. Голова Апеляційного комітету повинен мати юридичну освіту і кваліфікацію.
VІІІ. Виконавчий директор ФФПО
Стаття 33. Виконавчий директор ФФПО. Повноваження та обов’язки
1. Виконавчий директор ФФПО є вищою посадою оперативного управління, яка призначається на визначений Виконавчим комітетом ФФПО строк. Виконавчому директору ФФПО делегуються такі повноваження:
2.1. представництво ФФПО в частині, делегованій Головою ФФПО;
2.2. керівництво Адміністрацією ФФПО;
2.3. призначення на посаду та звільнення персоналу Адміністрації ФФПО, а також внесення на розгляд Виконавчого комітету ФФПО кандидатур щодо призначення або відкликання директорів ФФПО;
2.4. подання Виконавчому комітету ФФПО пропозицій щодо кандидатур на посади голів, заступників та членів постійних комітетів ФФПО;
2.5. складання та подання для затвердження Виконавчим комітетом ФФПО річного кошторису доходів та видатків;
2.6. складання письмового звіту для подання Черговому Конгресу ФФПО;
2.7. ініціювання витрат у рамках бюджету ФФПО;
2.8. організація заходів з підготовки засідань керівних органів ФФПО;
2.9. контролювання виконання рішень керівних органів ФФПО;
2.10. визначення складу та меж компетенції у роботі кожної групи фахівців та робочих груп ФФПО.
2. Виконавчий директор ФФПО є присутнім на Конгресі ФФПО, засіданні Виконавчого комітету ФФПО та його робочих груп, Президії та Комітетів ФФПО, виконуючи в обговореннях дорадчі функції. Виконавчий директор ФФПО може направити на такі засідання замість себе свого представника.
3. Виконавчим комітетом ФФПО можуть визначатися додаткові права та обов’язки Виконавчого директора ФФПО.
4. Виконавчий директор ФФПО може делегувати частину своїх обов’язків призначеним директорам ФФПО.
5. Та надають необхідні звіти в установленій викон дир. термін
IХ. Постійні Комітети, групи фахівців, робочі групи ФФПО
Стаття 34. Комітети. Обрання. Групи фахівців, робочі групи
1. Постійні Комітети ФФПО (надалі комітети) є робочими органами з основних напрямів організації і розвитку футболу у Полтавській області. Комітети створюються і діють у відповідності до Статуту ФФПО, а також Положень, затверджених Виконавчим комітетом ФФПО.
2. Постійними комітетами ФФПО є:
Комітет з проведення спортивних змагань;
Комітет арбітрів;
Комітет делегатів;
Інспекторський комітет
Комітет дитячо-юнацького футболу;
Комітет жіночого футболу;
Комітет з питань стадіонів та безпеки проведення змагань;
Комітет з розвитку футболу в регіонах;
Комітет засобів масової інформації;
Науково-методичний (технічний) комітет;
Комітет по роботі зі збірними командами області;
Комітет інвалідного футболу;
Комітет внутрішнього аудиту.
3. Виконавчий комітет ФФПО може створювати інші комітети.
4. За необхідності Виконавчий директор ФФПО може призначати групи спеціалістів для виконання певних обов’язків та робочі групи - для виконання окремих, обмежених за часом обов’язків, призначає керівників таких груп та межі їх компетенції.
5. Голови комітетів ФФПО консультують Виконавчого директора ФФПО, який може делегувати деякі свої функції тому або іншому комітету .
6. Голова представляє свій комітет. На підставі консультацій з Виконавчим директором ФФПО голова Комітету визначає дати засідань, відповідає за належне ведення діловодства, звітує Виконавчому комітету ФФПО та інформує Виконавчого директора ФФПО про стан справ у Комітеті.
7. На посаду голови комітету не може бути обрана або переобрана особа віком від 70 і більше років.
8. Будь-який член Виконавчого комітету ФФПО може відвідувати засідання комітетів як спостерігач.
9. Постійні Комітети звітують згідно планів роботи затверджених першим замом гоолови
Х. АДМІНІСТРАЦІЯ ФФПО
Стаття 35. Адміністрація ФФПО
1. Адміністрація ФФПО веде справи під керівництвом Виконавчого директора ФФПО, а саме:
1.1. веде поточні справи, здійснює контроль за виконанням рішень центральних статутних органів ФФПО та готує матеріали для їх проведення;
1.2. забезпечує діяльність ФФПО і організацію підготовки засідань центральних статутних органів ФФПО;
1.3. готує протоколи засідань центральних статутних органів ФФПО;
1.4. веде діловодство ФФПО;
1.5. здійснює зв’язок із громадськістю та засобами масової інформації.
2. Та надають необхідні звіти в установленій виконавчим комітетом термін.
Стаття 36. Директори ФФПО
1. За поданням Виконавчого директора ФФПО Виконавчий комітет ФФПО призначає директорів ФФПО, які виконують роботу і ведуть окремі аспекти справ ФФПО під керівництвом Виконавчого директора ФФПО. На строк
2. Та надають необхідні звіти в установленій виконавчим комітетом термін.
3. Директори ФФПО виконують обов’язки у межах повноважень, встановлених Виконавчим директором ФФПО у відповідному положенні, яке затверджується Виконавчим комітетом ФФПО.
4. Директори можуть відвідувати засідання Виконавчого комітету ФФПО, де розглядається їх діяльність з правом дорадчого голосу.
ХI. ВЛАСНІСТЬ ТА ФІНАНСОВО - ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ФФПО
Стаття 37. Власність, кошти та майно
1. Відповідно до чинного законодавства ФФПО може мати у власності кошти та майно, необхідні для здійснення своєї статутної діяльності.
2. ФФПО може набувати право власності на:
2.1. кошти та майно, передане членами ФФПО або державою у встановленому законодавстві порядку;
2.2. добровільні пожертвування та безповоротну фінансову допомогу у вигляді майна та коштів громадян, підприємств, установ і організацій, інших юридичних та фізичних осіб;
2.3. майно, придбане за рахунок власних коштів;
2.4. майно та кошти, придбані в результаті діяльності створених ФФПО госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств;
2.5. пасивні доходи (доходи, одержані як відсотки, страхові виплати, відшкодування, а також роялті).
3. Постійним джерелом формування власних коштів ФФПО є:
3.1. державна допомога;
3.2. безповоротна фінансова допомога та добровільні пожертвування;
3.3. членські та вступні внески ;
3.4. грошові внески індивідуальних та колективних членів ФФПО, згідно з регламентами змагань, що проводяться під егідою ФФПО;
3.5. грошові надходження від ФФУ.
4. Власністю ФФПО можуть бути будівлі, споруди, житловий фонд, інше рухоме та нерухоме майно, обладнання, інвентар, грошові кошти та будь-яке майно, необхідне для матеріального забезпечення статутної діяльності ФФПО, не вилучене з цивільного обігу і не обмежене у використанні.
5. ФФПО самостійно і незалежно:
5.1. здійснює права володіння, користування та розпорядження належним їй майном через її найвищий керівний орган - Конгрес або через інші органи ФФПО в межах їх повноважень;
5.2. має право в установленому порядку засновувати госпрозрахункові підприємства, установи, організації, необхідні для виконання статутних цілей, в тому числі засоби масової інформації;
5.3. відповідно до цього ФФПО має право на майно та кошти, набуті в результаті фінансово-господарської й іншої діяльності створених нею госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств із статусом юридичної особи.
6. Кошти та майно ФФПО (у т. ч. при її ліквідації) не можуть перерозподілятися між її членами і використовуються лише для виконання статутних завдань або на благодійні цілі, або випадках передбачених законодавством, спрямовуються в дохід держави.
7. ФФПО, створені нею госпрозрахункові установи, організації, підприємства тощо, зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватися в органах державної податкової інспекції та за підсумками своєї діяльності вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених чинним законодавством.
8. Колективні члени ФФПО несуть відповідальність перед ФФПО за фінансові обов'язки їх клубів перед ФФПО.
Стаття 38. Кошторис ФФПО
1. Кошторис надходжень та витрат ФФПО складається на кожний фінансовий рік.
2. Непередбачені витрати ФФПО розглядаються та затверджуються Виконавчим комітетом ФФПО.
Стаття 39. Внутрішні аудитори ФФПО
1. Комітет внутрішніх аудиторів ФФПО періодично перевіряє фінансові аспекти діяльності ФФПО. Виконавчий комітет ФФПО видає з цього питання відповідне положення.
2. Внутрішні аудитори ФФПО звітують перед Виконавчим комітетом ФФПО у письмовій формі про кожну проведену перевірку. Копія звіту направляється Виконавчому директору ФФПО.
Стаття 40. Аудиторський орган
1. Аудиторським органом є компанія, незалежна від ФФПО і визначена Виконавчим комітетом ФФПО на два роки.
2. Аудиторський орган здійснює перевірку фінансової діяльності ФФПО та направляє письмовий звіт Черговому Конгресу ФФПО.
Стаття 41. Фінансовий рік ФФПО
1. Фінансовий рік ФФПО починається 1 січня і закінчується 31 грудня. ФФПО веде бухгалтерський облік і звітність відповідно до чинного законодавства України.
2. Кожного фінансового року Виконавчий директор ФФПО готує бюджет надходжень та видатків ФФПО.
XІІ. ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Стаття 42. Використання прав
1. ФФПО в межах чинного законодавства використовує усі права, що їй належать повністю або частково, разом із третіми особами, такі як майнові права будь-якого типу, права на інтелектуальну власність і права на аудіовізуальне мовлення та радіопередачі з використанням носіїв зображення і даних будь-якого виду, включаючи всі засоби передачі комп’ютерних зображень, із звуком чи без нього, такі як Інтернет, он-лайнові послуги тощо, незалежно від того, існують вони зараз чи ні. Це включає створення, копіювання, розповсюдження та трансляцію зображення, звуку або носії даних будь-якого виду, що здійснюється самою ФФПО або разом з третіми особами.
2. З цією метою ФФПО сама або разом з третіми особами має право створювати компанії та керувати ними. Для цього можуть використовуватися будь-які юридичні особи, дозволені законодавством.
3. ФФПО має ексклюзивні права на трансляцію та використання, а також видачу дозволів на трансляцію і використання зображення, звуку чи інших носіїв даних будь-якого виду (включаючи і ті, що ще будуть розроблені) футбольних матчів у межах її юрисдикції, як у прямій трансляції, так і у запису в повному обсязі чи частково.
4. Виконавчий комітет ФФПО видає положення, що визначають здійснення цих прав.
XІІІ. ЗМАГАННЯ ФФПО
Стаття 43. Змагання з футболу в Полтавській області
1. Лише ФФПО має повноваження організовувати або скасовувати змагання в Полтавській області за участю Колективних членів і колективів футбольних клубів і/або збірних команд, що є членами ФФПО.
2. Змаганнями ФФПО є:
2.1. Чемпіонат, першість та кубок Полтавської області з футболу серед любительських та юнацьких команд;
2.2. Кубок „Золотий Колос” серед команд II ліги.
2.3. Обласні змагання на призи Клубу „Шкіряний м’яч”;
2.4. Дитячо-юнацька футбольна ліга Полтавської області;
2.5. Першість Полтавської області з футболу серед дівочих команд;
2.6. Змагання на Кубок „Юність” та „Надія” серед дитячих команд;
2.7. Змагання з міні-футболу „Граємо за Україну разом!” серед різних верств населення;
2.8. Чемпіонат області з футболу серед студентських команд;
2.9. Чемпіонат області з футболу серед інвалідів;
2.10. Турніри з футболу серед любительських команд;
3. Виконавчий комітет ФФПО приймає рішення про створення або включення до своєї компетенції інших змагань, а також про скасування існуючих змагань.
4. Виконавчий комітет може затверджувати додаткові формально-юридичні положення (регламенти, директиви тощо), які стосуються організації та проведення змагань.
Стаття 44. Календар змагань ФФПО
Виконавчий комітет ФФПО затверджує календарі змагань, надані комітетами та асоціаціями ФФПО.
Стаття 45. Регламенти змагань ФФПО
1. Виконавчий комітет ФФПО затверджує Регламенти змагань, якими визначаються умови і порядок участі команд у змаганнях, що проводяться під юрисдикцією ФФПО.
2. Умовою допуску до змагань під юрисдикцією ФФПО команд, клубів що входять, до складу колективних членів ФФПО, є їх згода виконувати положення статей, регламентів та рішень центральних статутних органів ФФПО, прийнятих відповідно до них.
Стаття 46. Заборонені об’єднання і спілки
1. Членам ФФПО забороняється створення будь-яких об’єднань, союзів, асоціацій, ліг, угруповань клубів без згоди ФФПО.
2. Колективний член ФФПО і/або його клуби (команди) не мають права проводити офіційні футбольні матчі на території іншого Колективного члена без згоди останнього та узгодження з ФФПО.
ХІV. ДИСЦИПЛІНАРНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 47. Дисциплінарна юрисдикція
Дисциплінарні заходи застосовуються за неспортивну поведінку, порушення Правил гри у футбол і/або порушення Статутів ФІФА, УЄФА, ФФУ, ФФПО, регламентів, положень, рішень і директив, чинних на той час.
Стаття 48. Дисциплінарні заходи ФФПО
1. До Колективних членів та колективів футбольних клубів ФФПО можуть застосовуватися такі дисциплінарні заходи:
1.1. попередження;
1.2. зауваження;
1.3. грошовий обов’язковий внесок;
1.4. анулювання результату футбольного матчу;
1.5. рішення про перегравання футбольного матчу;
1.6. зняття очок;
1.7. присудження перемоги суперникові без проведення футбольного матчу;
1.8. проведення футбольного матчу без глядачів;
1.9. рішення про заборону використання стадіону;
1.10. рішення про заборону створення телевізійного сигналу з одного чи кількох футбольних матчів і/або рішення про безкоштовну передачу телевізійного сигналу або дозвіл на його передачу за плату, усе стосовно одного чи кількох футбольних матчів;
1.11. рішення про проведення футбольного матчу на іншому стадіоні;
1.12. дискваліфікація з поточних змагань і/або виключення з учасників майбутніх змагань.
Стаття 49. Дисциплінарні заходи до фізичних осіб
1. До фізичних осіб можуть застосовуватися такі дисциплінарні заходи:
1.1. попередження;
1.2. зауваження;
1.3. грошовий обов’язковий внесок;
1.4. позбавлення права участі у зазначеній кількості футбольних матчів або протягом визначеного або невизначеного терміну;
1.5. позбавлення права виконувати свої функції протягом визначеного або невизначеного терміну.
Стаття 50. Дисциплінарні заходи і директиви
1. Органи здійснення правосуддя уповноважені застосовувати дисциплінарні заходи та видавати директиви.
2. У зв’язку з одним і тим самим інцидентом може застосовуватися кілька дисциплінарних заходів та видаватися кілька директив.
3. Директива може видаватися як наказ на додаток до дисциплінарного заходу, вона визначає порядок застосування дисциплінарного заходу і/або може примушувати відповідну(і) сторону(и) здійснити певні дії.
Стаття 51. Дисциплінарні положення
Виконавчий комітет ФФПО уповноважений затверджувати положення, що визначають процедуру здійснення правосуддя – Дисциплінарний регламент та Дисциплінарні правила (далі – "Дисциплінарні правила").
Стаття 52. Застосування дисциплінарних заходів
1. Застосовувати дисциплінарні заходи мають право тільки такі органи:
Контрольно-дисциплінарний комітет ФФПО;
Апеляційний комітет ФФПО.
2. Рішення Апеляційного органу ФФПО є остаточними відповідно до Статті 53 і далі за цим Статутом.
XV. ЮРИСДИКЦІЯ
Стаття 53. Визнання Статуту ФФПО
1. Колективні члени ФФПО повинні включити до власних статутів положення про те, що їх клуби, гравці та офіційні особи погоджуються керуватись Статутом ФФПО та дотримуватися його вимог. Особливе посилання слід зробити на Статті 57-63 Статуту УЄФА та Статті 53 – 58 Статуту ФФУ, які передбачають, що:
органи здійснення правосуддя мають виключну компетенцію розглядати усі спори спортивного характеру стосовно справ ФФПО, які виникають між ФФУПО та Колективними членами, їх клубами, гравцями та офіційними особами;
арбітражний суд у Лозанні, Швейцарія (CAS), має виключну юрисдикцію розглядати усі спори із цивільного права (фінансового характеру) стосовно справ ФФУ, які виникають між ФФУ та Асоціаціями-членами, клубами, гравцями й офіційними особами, а також між ними, в обсягах повноважень арбітражного
суду ординарної юрисдикції або арбітражного органу.
2. Колективні члени ФФПО надають ФФПО очевидне підтвердження у формі письмової декларації про ознайомлення з положеннями пункту 1 Статті 52 Статуту ФФПО. Кожен клуб, гравець і офіційна особа, які беруть участь в змаганнях ФФПО, надають до ФФПО очевидне підтвердження у формі письмової декларації про ознайомлення кожного з них з положеннями пункту 1 Статті 52 Статуту ФФПО.
Стаття 54. Компетенція Органів здійснення правосуддя
1. Органи здійснення правосуддя ФФПО мають виключну компетенцію розглядати всі спори спортивного характеру стосовно справ ФФПО, які виникають між ФФПО та Колективними членами, клубами, гравцями або офіційними особами.
2. Органи здійснення футбольного правосуддя ФФПО застосовують під час розгляду справ Дисциплінарні правила ФФПО, статутні та регламентні норми, правила та постанови ФФУ, УЄФА та ФІФА, законодавства України.
Стаття 55. Арбітражний суд ординарної юрисдикції (CAS)
1. CAS має виключну компетенцію розглядати усі спори із цивільного права (фінансового характеру) стосовно справ УЄФА та ФФУ, які виникають між УЄФА, ФФУ та Асоціаціями-учасницями, клубами, гравцями або офіційними особами, а також між ними.
2. Не допускається порушення регресних позовів у судах ординарної юрисдикції, що діють за нормами статутного чи загального права, із зазначених суперечок.
3. Розгляд справ у CAS здійснюється згідно з Кодексом арбітражу з спортивних питань CAS.
Стаття 56. Юридичне оскарження рішень Органів здійснення футбольного правосуддя
1. CAS має виключну компетенцію розглядати усі оскарження рішень, прийнятих Органами здійснення правосуддя відповідно до цивільного права (фінансового характеру). Будь-яка така скарга має подаватися до CAS протягом 21 дня з дати повідомлення про рішення, що оскаржується.
2. Рішення Органів здійснення правосуддя із спортивних питань або будь-яка частина чи частини іншого рішення, що має(ють) спортивний характер, не можуть оскаржуватися відповідно до цивільного права.
3. Скарга відповідно до цивільного права може подаватися до ФФУ тільки після того, як вичерпано усі офіційні внутрішні процедури ФФПО.
4. Не допускається порушення регресних позовів у судах ординарної юрисдикції, що діють за нормами статутного чи загального права, із зазначених справ.
5. Розгляд справ у CAS здійснюється згідно з Кодексом арбітражу зі спортивних питань CAS.
Стаття 57. Дотримання рішень ФФПО
1. Усі члени ФФПО через свої статутні документи дають згоду:
а) забезпечити виконання будь-яких рішень ФІФА, УЄФА, ФФУ та ФФПО, що не суперечать законодавству, статутним та регламентним нормам та є остаточними і не підлягають оскарженню;
б) вживати усіх запобіжних заходів для виконання цих рішень їх членами, гравцями та посадовими особами.
2. Положення цієї статті у повному обсязі стосуються атестованих агентів з проведення матчів та агентів гравців.
XVI. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 58. Застосування законодавства і місце здійснення судочинства
1. З усіх питань діяльності ФФПО цей Статут керується законодавством. Місцем розгляду спорів, що підпадають під юрисдикцію ФФПО, є штаб-квартира ФФПО.
2. Місцем судочинства для всіх справ щодо спорів, що підпадають під юрисдикцію УЄФА, є штаб-квартира УЄФА. Місцем судочинства для всіх справ, які відповідно до Статутів ФФУ і УЄФА підпадають під юрисдикцію CAS, є Лозанна (Швейцарія).
Стаття 59. Питання, не визначені у Статуті ФФПО
Виконавчий комітет ФФПО має повноваження із прийняття рішень з усіх питань, не визначених цим Статутом. Зазначені рішення приймаються згідно з відповідними положеннями ФФПО, ФФУ, УЄФА і ФІФА. За відсутності зазначених положень Виконавчий комітет ФФПО приймає рішення згідно з принципами чесності та справедливості.
Стаття 60. Припинення діяльності ФФПО
1. Припинення діяльності ФФПО здійснюється:
1) за рішенням ФФПО, прийнятим Конгресом, шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу;
2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) ФФПО.
2. Припинення діяльності ФФПО має наслідком припинення її як юридичної особи у порядку, встановленому чинним законодавством.
3. Якщо вартості майна ФФПО, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ФФПО відповідно до вимог чинного законодавства України.
4. ФФПО має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск). Рішення про саморозпуск ФФПО приймається Конгресом, який приймає рішення про саморозпуск ФФПО, створення ліквідаційної комісії або доручає виконавчому органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення ФФПО як юридичної особи, а також щодо використання коштів та майна ФФПО після її ліквідації, якщо за нього проголосувало більшість не менше як у 3/4 (три четвертих) голосів присутніх на зборах членів (їх представників).
5. У разі саморозпуску ФФПО її майно та кошти після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням Конгресу на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об'єднанню, а в разі неприйняття такого рішення - зараховуються відповідно до закону до державного або місцевого бюджету.
6. Реорганізація ФФПО, здійснюється шляхом її приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу. Реорганізація здійснюється на підставі рішення Конгресу ФФПО про припинення діяльності з приєднанням до іншого об'єднання та рішення громадського об'єднання, до якого приєднуються, про згоду на таке приєднання.
7. Питання, пов'язані з реорганізацією ФФПО, вирішуються Конгресом, якщо за це проголосувало більшість не менше як у 3/4 (три четвертих) членів (їх представників), присутніх на Конгресі членів ФФПО. Після реорганізації ФФПО її майно, активи та пасиви передаються правонаступнику.
8. У разі саморозпуску ФФПО її майно та кошти після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням Конгресу на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об'єднанню, а в разі неприйняття такого рішення - зараховуються відповідно до закону до державного або місцевого бюджету.
9. У разі реорганізації ФФПО її майно, активи та пасиви передаються правонаступнику.
10. Вступ ФФПО до складу громадської спілки не є реорганізацією і не має наслідком припинення її діяльності.
Стаття 61. Рівний статус чоловіків і жінок
Чоловічий рід, що вживається у цьому Статуті, слід інтерпретувати як такий, що застосовується і до жіночого роду.
Стаття 62. Особливі положення
Вікові обмеження, визначені у п. 2 ст. 22 та п. 7 с. 34 цього Статуту, не застосовуються до Голови ФФПО, членів Виконавчого комітету та членів комітетів ФФПО, які обіймають ці посади на момент набуття Статутом чинності.
XVIІ. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ ФФПО
Стаття 63. Набуття чинності
1. Цей Статут із змінами та доповненнями прийнятий на Конгресі ФФПО і набуває чинності з моменту його реєстрації у порядку передбаченим законодавством України.
2. Зміни до Статуту ФФПО вносяться за рішенням Конгресу ФФПО, якщо за нього проголосувала кваліфікована більшість у ¾ голосів (обраних делегатів) ФФПО.
3. Зміни до Статуту ФФПО підлягають обов’язковій реєстрації.
XVIІI. ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ,ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ ФФПО
Стаття 64.Оскарження
1. Будь-яке рішення, дія чи бездіяльність керівних органів ФФПО може бути оскаржене Конгресу чи до суду. Конгрес зобов’язаний розглянути скарги на рішення, дії чи бездіяльність керівних органів на найближчому засіданні та прийняти відповідне рішення, що є обов’язковим для виконання.
XIХ.ВІДОКРЕМЛЕНІ ПІДРОЗДІЛИ ФФПО
Стаття 65. Відокремлені підрозділи
1. ФФПО для забезпечення здійснення своїх статутних завдань може створювати відокремлені підрозділи на підставі рішень Виконавчого комітету.
2. Рішення щодо припинення діяльності відокремлених підрозділів приймаються Виконавчим комітетом.
3. Відокремлені підрозділи Організації не є юридичними особами.
4.Відомості про утворені відокремлені підрозділи ФФПО подаються до уповноваженого органу з питань реєстрації за місцезнаходженням ФФПО відповідно до законодавства України.
5. Відокремлені підрозділи ФФПО можуть створюватись при наявності не менш ніж 1 (одного) члена ФФПО.
6. Відокремлені підрозділи у своїй діяльності керуються цим Статутом, своїми Положеннями, які приймаються їхніми вищими органами, затверджуються Виконавчим комітетом і не повинні суперечити Статуту ФФПО.
7. Органами управління відокремленими підрозділами ФФПО є: Загальні Збори відокремленого підрозділу ФФПО, Голова відокремленого підрозділу ФФПО.
8. Загальні Збори відокремленого підрозділу ФФПО є вищим керівним органом відокремленого підрозділу ФФПО.
9. У Загальних Зборах відокремленого підрозділу ФФПО беруть участь члени відокремленого підрозділу ФФПО. Кожний член відокремленого підрозділу ФФПО має один голос. Загальні Збори відокремленого підрозділу ФФПО вважаються повноважними, якщо на них особисто присутні не менш як дві третини членів відокремленого підрозділу ФФПО.
10. Періодичність засідань Загальних Зборів відокремленого підрозділу ФФПО, можливість скликання позачергових Загальних Зборів відокремленого підрозділу ФФПО, виключна компетенція, повноваження, права та обов’язки Загальних Зборів відокремленого підрозділу ФФПО визначаються у Положенні про відокремлений підрозділ ФФПО.
11. Голова відокремленого підрозділу ФФПО здійснює оперативне управління справами відокремленого підрозділу ФФПО в межах, встановлених даним Статутом, Положенням про відокремлений підрозділ ФФПО та в межах своєї компетенції і повноважень забезпечує виконання рішень керівних органів ФФПО.
12. Голова відокремленого підрозділу ФФПО призначається та звільняється не менше як трьома четвертими від складу Загальних Зборів відокремленого підрозділу ФФПО та затверджується Виконавчим комітетом ФФПО, є підзвітним йому та Загальним Зборам відокремленого підрозділу ФФПО і вправі вносити на розгляд Загальних Зборів відокремленого підрозділу ФФПО пропозиції з будь-якого аспекту діяльності відокремленого підрозділу ФФПО.
13. Виключна компетенція, повноваження, права та обов’язки Голови відокремленого підрозділу ФФПО визначаються у Положенні про відокремлений підрозділ ФФПО.